Етапи створення сайту

1.Ідея та структура
Пошук стратегії  та структура сайту: веб-проект на декілька сторінок, лєндінг,візитка чи каталог,портал. Планування основних інформаційних блоків.

4.Контент
Текстова інформація, написання статей та змісту основних сторінок веб-проекту: на цьому етапі варто залучити контент-менеджера та подбати про переклад текстів на всі мови,що будуть використовуватись на сайті
2. Дослідження
Дослідження ринку, аналіз конкурентів. Перегляньте сайти конкурентів,крос-тематичні веб-ресурси,оберіть 1-2 приклади,що вас надихають. Оберіть шаблон або замовте дизайн

5.Дизайн
Створенні візуальних елементів сайту: логотип,слайдер,банер та основні зображеня,вибір кольорової схеми сайту. На цьому етапі варто залучити професійного дизайнера ,який допоможе зробити ваш проект не перенавантаженим,легким та яскравим.
3. Прототип
Розробка користувацькиї сценаріїв та ескіз сайту.Прототипом може бути шаблонне рішення чи індивідуальний макет. На цьому етапі вам необхідно залучити веб-розробника.

6.Реалізація
Запуск проекту та тестування,відпрацювання сценаріїв,пошук багів та оптимізація ресурсу. Допрацювання та інтеграція сервісів.

Концепція

На етапі концепції сайту обміркуйте яка мета сайту та задачі, від цього буде залежати багато рішень в майбутньому. Запишіть основну інформацію,яка має бути на сайті та обговоріть з розробником чи можливо вмістити її на одній сторінці. Діє принцип 3-5-7, тобто в рядку може бути 3 блока, оптимальна кількість пунктів меню до 5,максимальна кількість блоків  на сторінці 7.Все,що зайве,не буде сприйматись користувачем.

Приклад структури сайту:

 • Головна
 • Про компанію
 • Продукція(Послуги)
 • Контакти
 • Зворотній зв’язок

Дослідження

Якісний безкоштовний шаблон?

Дослідження ринку та конкурентів має на меті відповісти на питання з якої причини конкурентні сайти досягли популярності? Які засоби залучення користувачів вони використовують. Оцінюйте не зовнішній вигляд сайту, а те,які розділи розміщенні на головній та чому.  Які сервіси сайту були вам корисними? Занотуйте свої спостереження.

Приклади,що надихають.Переглядайте тематичні сайти та шаблони вашої тематики, занотуйте ті, що вразили вас.


Прототип або ескіз сайту

На аркуші паперу зобразіть схему сайту: текст тонкими лініями,заголовки товщими, а зображення прямокутниками.Створіть схему розташування блоків та обговоріть її з розробником.

Якщо володієте графічними програмами,створіть макет сайту, або замовте його в розробника.

Прототип-це детальний план веб-сторінки. Для створення прототипу використовуйте демо обранної теми.

Доцільність тих чи інших елементів варто обговорювати з спеціалістом.


Контент

Зміст сайту є найважливішим чинником його просування в гугл-пошуку,тому співпраця з контент-менеджером та копірайтером обумовлює успіх проекту на ринку. Тексти для сайту мають бути готові до єтапу залучення дизайнеру.Ви всже визначились з шаблоном(прототипом),отже настала черга змісту.

Базові тексти,що необхідні до старту сайту:

 • сторінка про нас, опис компанії, її команди
 • декілька статей тематичного змісту
 • для інтернет-магазинів унікальні описи товарів
 • тексти для слайдерів та блоків заклику до дії
 • правила та умови користування сайтом
 • політика конфеденційності


Дизайн

Окремої уваги потребує перший монітор головної(обкладинка),де найчастіше розміщують слайдер з пропозиціями. Найкращий шлях наповнення корпоративного сайту-фотогрфії вашого офісу.

Логотип: має бути горизонтальним на прозорому тлі.Вертикальні логотипи не використовуються в вебі.

Шрифти: обирайте легкі шрифти( Tahoma, Verdana, Segoe, sans-serif), не існує такого дизайну, що виправдовуэ втрату прибутку та клыэнтыв через неможливысть прочитати  шрифт на вашому сайті. Уникайте округлих та з засічками шрифтів.

Уникайте зайвої анімації та “пшонка стиль”: чим простіше буде сайт,тим швидше він буде завантажуватись. Стиль в аскетичності та просторі. Використовуйте корпоративні кольори. Уникайте більше одного акцентного кольору.

Пам’ятайте правило!

90% ОСНОВНИЙ КОЛІР

10% АКЦЕНТ


Запуск проекту

Сайт не можливо протестувати від початку до кінця до моменту його запуску.Від ідеї до її реалізації елементи сайту змінюються,додається функціоналю. На завершення проводиться тестування всіх сервісів сайту та інтеграція соцмереж,сое-описів тощо.