Чому самописний двигун не найкраще рішення?

Самописний двигун від веб-студії або приватного розробника VS універсальні CMS: що вибрати?

До переваг самописних двигунів відносять:

1. Виконання виключно потрібних для сайту завдань;
2. Як наслідок цього- їх швидкодію;
3. Стійкість до DDOS-атак;

До недоліків відносять:

1. Виконання виключно потрібних для сайту завдань на всьому протязі часу, поки сайт існує. Ви не зможете в 3 кліка додати, розширити, змінити функціонал сайту. Уявімо ситуацію, в якій ви не врахували необхідність розміщення банерів або акційних блоків на сайті, забули про форму зворотного зв’язку … Для впровадження такої простої функції вам потрібен буде саме той розробник, який створив вам двигун і додаткові фінансові інвестиції.
2.Відсутність будь-якої документації до самописного двигуна. Жодна компанія, що надає послуги веб-розробки на своєму двигуні, не витрачає людино-години на зрозумілий “туторіал” до своїх розробок.
3. Відсутність зручної адмінки сайту. Оскільки розробка будь-якої Системи Управління Контентом вимагає багатьох фахівців, років покращень, техпідтримки, самописні двигуни, в кращому випадку, мають акуратний фронт-енд, але до адаптації адмінки “для клієнта” з одною вищою освітою справа, зазвичай ,не доходить. Ваш адміністратор сайту буде довго і поглиблено вивчати все те, що вам продала студія.
4. Будь-які проблеми, помилки на вашому сайті зможуть усунути лише співробітники компанії, що продала вам такий унікальний двигун. Перевірити якість розробки ви не зможете в силу вашої спеціалізації і знань, а ніякої контролюючої ланки в таких компаніях немає.

До переваг готових CMS  відносять:

1. Універсальність. Не залежно від того, що ви вибрали, ваша CMS має велику кількість перевірених розширень з якісною документацією, яку, в разі потреби, зможе вивчити будь-який співробітник вашої компанії.
2. Систему контролю за відповідністю кодексу (в разі Вордпресс), впевненість у чистоті коду розширень і тем з репозитарія Вордпресс. Над розробниками Вордпрес стоїть співтовариство Вордпресс і офіційна компанія розробник Automattic.
3. Техпідтримка по будь-якому питанню на офіційному сайті розробника.
4. Зручна, зрозуміла і проста адміністративна панель сайту. Вам не потрібно буде освоювати ще 2 спеціальності для додавання статей, сторінок, зміни зовнішнього вигляду, розширення функціоналу сайту.
5. Будь-які проблеми на вашому сайті зможуть усунути як сторонні фахівці, так і безпосередньо розробники вашого сайту.

Стійкість до DDOS-атак: аргумент слабкий і безформенний. Якщо DDOS-атака буде спрямована на IPсервера, “лягуть” всі сайти на ньому, не залежно від двигунів, на яких вони працюють.

Розглядати ефективність двигуна з точки зору його стійкості рівносильно покупці машини, яку ніхто не вкраде. Але якщо вона  іншим не потрібна, то вам навіщо?

З життя: найфункціональніша-миска для прання білизни. Не вкрадуть і зламати важко, в порівнянні з пральною машиною-відмінний вибір.

Самописні двигуни продають тоді, коли хочуть тримати клієнта на вудці багато років.