Безкоштовний сайт

Скільки коштує сайт і чи можливо його створити безкоштовно. Питання, яке хвилює багатьох.

Причини, за якими це питання виникає (або зникає) можна розділити на 3 ситуації:

1.Ви перебуваєте в тій ситуації, коли зайвих коштів немає, і мимоволі замислюєтеся: чи можу я сам створити сайт своєї компанії.
Схвальний зачин. На цьому шляху вам запропонують кілька конструкторів сайтів (безкоштовних, якщо ви готові миритися з рекламою на 2/3 монітора некерованого змісту) з дуже обмеженими можливостями та шаблонами.

2. Ви перебуваєте в пошуку дешевої робочої сили. Тобто, ви вже визначили, що зібрати самостійно BMW вище ваших можливостей. Виявилося, що розбиратися в коді і сео, конструювати архітектуру сайту і логістику не так вже просто? Цьому потрібно вчитися років 5, а у вас цього часу немає. Інакше, хто ж буде займатися розвитком власне бізнесу?

3. Ви усвідомили, після якогось досвіду, що “дешево” і “якісно” не збігається в просторі і часі НІКОЛИ від слова ЗОВСІМ. На цьому етапі ви, вочевидь, вже отримали роботу початківців  за 5 копійок (суми на фрілансбіржах варіюються від 500грн за проект). І усвідомили, що “це” – “гівно”, а не робота.

Зауважимо, весь цей час ваш сайт працював в збиток. Спочатку він був збитковим, тому що ви оплатили хостинг і домен (мінімум домен), а через неправильну логістики сайту, структуру і оптимізацію не отримали й 10 користувачів на добу. Потім він продовжував бути збитковим через неякісну верстку молодим фахівцем, накопичення вже ваших і його помилок в коді сайту … замовляти дешевий сайт це викинути гроші на вітер. Під кінець сайт приніс вам треті збитки: тепер фахівцю, щоб виправити всі допущені помилки і зберегти інформацію, потрібно більше часу, ніж якби ви найняли його на початку проекту. І він виставляє вам ціну вище, ніж в разі нового проекту. Ніхто не любить шукати і виправляти чужі помилки та ще й давати гарантію на машину сумнівною збірки. Тому розробник витратить в 2 рази більше годин на перевірку всіх можливих багів і ви оплатите йому ці затрати. Тобто оплатите виправлення своїх багів (навіщо ви їх спочатку створювали?).

Отже: чи можна самостійно зібрати машину, якщо ви не є механіком? Жигулі-так. BMW -ні. А ось переробити жигулі в BMW стоїть ДУЖЕ дорого.

Коли вам пропонують абсолютно безкоштовно розробку сайту, запам’ятайте: на вас будуть вчитися. І не факт, що “ломоносов”.
Коли ви самі створюєте сайт, будьте впевнені це те ж саме, що купити запчастини до машини і, не маючи, досвіду намагатися зібрати її … Ми завжди поважаємо своїх замовників, але навіть мудрець буває 5 хвилин в день дурнем. Головне: “не збільшувати” цей час.